شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران • یافتن کلید واژه

موثر ترین کلمات کلیدی کسب و کار خود را پیدا کنید. کلمات کلیدی شرکت شما همان  بینش به سوالات و نگرانی مصرف کنندگان شما است.

 • پست‌های منظم وبلاگ

برای شرکت خود وبلاگ بسازید مطالب مرتبط با کارکرد خود را طبق بازه ی زمانی خاصی در وبلاگ شرکتتان قرار دهید.

 • نشانه

هویت نام تجاری شما باید واضح باشد حتی در لوگو شما. پیام خود را از طریق  دارایی های بازاریابی خود، از جمله نشانه‌هایتان ، حمل کنید.

 • تحلیل رقابتی

شرکت های زیادی برای همین کلمات‌کلیدی  رقابت می کنند. ما نقاط قوت و ضعف شما  را بررسی خواهیم کرد تا فرصت های جدیدی . را برای رشد آنلاین شما در اینترنت پیدا کنیم.

 

برون سپاری کسب و کار چیست و چرا شرکت‌ها از خدمات برون سپاری استفاده می‌کنند؟

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام : https://instagram.com/travan.ir?igshid=1eabx1o37g489

تلگرام : http://t.me/travanco

 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

در کسب و کارهای امروزی، شناخته شدن و شناخته ماندن، بیشتر از میزان فروش اهمیت دارد. خیلی از مواقع تنها به دلیل نوظهور بودن یک مارک و برند خاص، از محصولات و خدمات آن استفاده می‌کنیم. یا آنکه در میان محصولات و خدمات مختلف، از برندی استفاده کردیم که برایمان آشناتر و شناخته‌تر بود. دلیل این اتفاقات، تنها به قدرت و تاثیر برند برمی‌گردد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با نکات کلیدی برندسازی آشنا کنیم و صفر تا صد برندسازی را به شما بیاموزیم.

برند چیست؟

برند می‌تواند هر متن یا لوگوی تاثیر گذار و شاخص باشد. هر کسب و کاری، بسته به نوع فعالیت و ویژگی‌های خود، از المان‌ها و علائم مختلفی در معرفی خود استفاده می‌کند. این علائم و نشانه‌ها، می‌تواند وجه تمایز کسب و کار شما، نسبت به کسب و کارهای دیگر و البته رقبایتان باشد. برند، چیزی فراتر از یک متن ساده یا لوگوی پیش افتاده است و میزان موفقیت آن، با تاثیرگذاری‌اش روی مخاطب اندازه گیری می‌شود. برندها می‌توانند شما را در بازار پررقابت امروزی، متفاوت و شاخص نشان دهند و به همان نسبت، میزان فروش و مقبولیت شما در بین بازار هدفتان را افزایش دهند. این موضوع، می‌تواند اهمیت برندسازی و تولید و طراحی یک برند خوب را، بیشتر نشان دهد. با برند شاخص، می‌توانید پیام کسب و کار خود را، از کیلومترها دورتر و به شکل غیرحضوری به مخاطب برسانید. در واقع، برند، نماینده هویت کسب و کار شماست.

 

برند چیست؟

چرا هر کسب و کاری به برند نیاز دارد؟

معاملات تجاری و خرید و فروش کالا در گذشته‌های نه چندان دور، به شکلی بود که هر صنف از خدمات، دارای یک یا چند فروشنده شاخص بود. بیشتر مردم از آن‌ها خرید می‌کردند و بسیاری از کسب و کارهای خرد نیز، متصل به آنان بودند. اما با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن آن در بین مردم، خرید و فروش کالا و خدمات به شکل اینترنتی رواج پیدا کرد و همه توانستند از فاصله‌ای دور و از فروشنده‌ای ناشناخته خرید کنند. این موضوع برای فروشندگان نیز صادق بود و با رشد فضای دیجیتال، صاحبان کسب و کار می‌توانستند بازار هدف و مشتریان خود را، فراتر از مرز شهرها و استان‌ها و کشورها ببرند.

اطلاع از این موضوع، می‌تواند جذاب، خوش‌آیند و کارآمد باشد. اما چطور می‌خواهید در بین هزاران کسب و کار فعال در اینترنت (و حتی بازار حقیقی) خود را متمایز نشان دهید؟ چطور می‌خواهید کسب و کارتان را به همه بازار هدف خود معرفی کنید؟ با چه عنوانی؟ با چه پیامی؟ پاسخ به این سوالات، تنها در برند و اهمیت برندسازی نهفته است. همه مردم دوست دارند تا خود را عضوی از یک جمع بزرگ نشان دهند.

"همرنگ جماعت بودن" چیزی‌ست که این روزها در دور و اطراف خود زیاد می‌بینیم. خیلی‌ها بی‌آنکه نیازی به محصولات شرکت اپل داشته باشند، آن را خریداری می‌کنند. خیلی‌ها بی‌آنکه خودشان متوجه شوند، از یک رستوران یا کافه خاص، بیشتر خرید می‌کنند. بسیاری از مردم، ترجیح می‌دهند تا از یک برند و مارک لباس بیشتر خرید کنند و فکر می‌کنند لباس‌های این برند، آن‌ها را زیباتر می‌کند. این همان همرنگی‌ست که مردم را به استفاده از یک محصول یا خدمت خاص، ترغیب می‌کند؛ چیزی که مردم را به، "عضو قبیله‌ای" تبدیل می‌کند.

برندسازی

برند، هویت کسب و کار شما را به دیگران می‌شناساند و شما را در ذهن مخاطب ماندگان می‌کند. وقتی بتوانید با شعار و برند خود، در ذهن مخاطبان بیشتری ماندگان شوید، عملاً آگاهی نسبت به محصول بیشتر و در نهایت سود بیشتری را برای خود به ارمغان آورده‌اید. شما با افزایش اعتماد و اعتبار خود، نه تنها مشتریان جدیدی را پیدا می‌کنید، بلکه مشتریان قدیمی و فعلی خود را، وفادارتر از قبل نگه می‌دارید. اینکه بتوانید یک مشتری را به تکرار خریدهای قبلی ترغیب کنید، یعنی اعتباری فراتر از هزینه و کیفیت کسب کرده‌اید. حفظ این اعتبار، تنها با برندسازی ممکن است.

در برندسازی باید لحن و هویت برند خود را در نظر بگیرید. نمی‌توانید یک کسب و کار رسمی را فقط با لحن کودکانه معرفی کنید یا یک کسب و کار مخصوص به کودکان را با لحنی بزرگسال. هنگام برندسازی باید بتوانید با شناخت هر چه بیشتر مخاطبان خود، سلایق و ذائقه‌های آن‌ها را پیدا کرده و متناسب با هویت برند کسب و کار خود، لحن برند جذابی بیابید. در بین لحن‌های متفاوت کسب و کار می‌توان به رسمی، خودمانی، فرهیخته، تند، بی‌تفاوت، خشن و مهربان اشاره کرد.

کاربردهای برند

برندها کاربردهای متفاوتی دارند. وقتی برندی شاخص و متمایز کننده برای کسب و کار خود تولید کرده‌اید، وقت آن است که از این برند در تمامی بخش‌های مختلف تبلیغی خود استفاده کنید. برند را می‌توانید در نام، تگ‌لاین، شعار تبلیغاتی، متن آگهی، مطالب سایت و شبکه‌های اجتماعی، بروشور و کاتالوگ، خبرنامه‌ها، سربرگ نامه‌ها، بسته‌بندی محصولات، ویدیوها و پادکست‌ها و بسیاری از جاهای دیگر استفاده کنید. در هر کدام از این بخش‌ها، مخاطب باید برند شما را واضح و روشن ببیند. هر چقدر که بتوانید بیشتر در چشم بمانید، به همان نسبت مقبولیت بیشتری کسب خواهید کرد. برندها را در اندازه‌های کوچک و بزرگ می‌توانید چاپ کنید و در جاهای مختلفی از بیلبوردهای بزرگ گرفته تا لوگوی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. مخاطبان، باید شعارها و ویژگی‌های کسب و کار شما را در هر جای ممکن ببینید و به خاطر بسپارند. برندها را باید طوری طراحی کنید که نیازی برای تغییر (حداقل برای 5 سال) احساس نکنید.

برند چیست؟

 

ویژگی‌های برند

اولین ویژگی برند، سادگی‌ست. برند باید تا حد امکان ساده و همه فهم باشد. لوگوی شرکت اپل را همه ما دیده‌ایم، یک سیب گاز زده که هیچ جلوه خاصی ندارد اما آنقدر ساده و همه فهم است که با یکبار دیدن در ذهن همه ما ماندگار می‌شود. شعار اپل نیز از همین اصل پیروی می‌کند؛ "متفاوت فکر کن". ویژگی و هویت شرکت اپل، بر انحصارطلبی محصولات و خدمات استوار است و می‌خواهد تا جای ممکن این تفاوت با دیگران را به شما القا کند. اپل در عبارتی دو کلمه‌ای (Think different) توانسته این تفاوت را به خوبی نشان دهد.

دومین ویژگی برند، ایجاد انگیزه و جذابیت است. برند باید بتواند مخاطبان خود را به هیجان وادارد و در آنان ایجاد انگیزه و رقابت کند. برای این ویژگی، به لوگوی نایکی نگاهی بیندازید. علامت تیک زدن هنگام انجام یک کار یا پذیرفتن یک موضوع استفاده می‌شود. نایکی هم از همین علامت برای لوگوی خود استفاده کرده است. اما شعار نایکی کار را بیش از پیش جذاب می‌کند؛ "فقط انجامش بده". هدف نایکی این است که تردید را از مخاطبش بگیرد و او را به خرید ترغیب کند.

سومین ویژگی برند، ثبات است. زمانی که برندی را برای کسب و کار خود انتخاب کردید، باید تمام توان و زمان خود را روی تبلیغ آن بگذارید. یقیناً نمی‌خواهید پس از مدت کوتاهی دست به تغییر برند و تعویض آن بزنید. پس برند شما باید تا حد امکان خوب و باکیفت باشد و برای سالیان زیادی از کسب و کار شما پشتیبانی کند. با نگاهی به تغییرات برند BMW می‌فهمیم که تنها جزییات لوگو در طول سال‌ها تغییر کرده و اصل لوگو همان طرح ابتدایی‌ست. تغییرات متعدد و سریع برند می‌تواند به ضرر شما تمام شود (حتی اگر برند بهتری تولید کنید) زیرا این تغییرات شما را از ذهن مخاطب پاک می‌کند و عملاً حتی با وجود کیفیت و مفبولیت، ماندگار نخواهید ماند.

ساخت برند

برای ساخت برند می‌توانید از خودتان شروع کنید. هیچ‌کسی بهتر از شما، کسب و کارتان را نمی‌شناسد. باید بتوانید در موارد و عبارات کوتاه، کسب و کار خود را تعریف کنید. ویژگی‌های مثبت و منفی کسب و کارتان را مشخص کنید و برای هر کدام علامتی در نظر بگیرید. هر برند می‌تواند از دو بخش لوگو و شعار تشکیل شود. طراحی لوگو کاری‌ست که نیاز به مهارت و تخصصی متفاوت با تکنیک‌های روزمره ما دارد و بهتر است برای طراحی آن، طراحی حرفه‌ای استخدام کنید. برای شعار نویسی نیز، می‌تواند از تکنیک‌های به خصوصی استفاده کنید. این تکنیک‌ها را به طور کلی می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • سادگی: "پپسی" | نام پپسی در واقع صدای باز شدن قوطی نوشابه گازدار را برای ما تداعی می‌کند.
 • ایهام: "بانک خوب، سرمایه است" | شعار بانک سرمایه به خوبی می‌تواند هم القای اعتبار کند و هم نام بانک را در ذهن مخاطب جا بیندازد.
 • وارونگی: "از بامدادان تا شامگاهان، با دامداران" | شعار شرکت دامداران، بر این اصل استوار است که محصولات شرکت باید در تمامی وعده‌های صبحانه تا شام استفاده شوند.
 • تکرار: "آزمایش، سربلند از هر آزمایش" | در شعار شرکت آزمایش، ویژگی باکیفیت بودن و محصول منحصر به فرد مد نظر است.
 • تشابه حروف: "کوکاکولا - اشی‌مشی -  فایرفاکس" | خوش آهنگی و تشابه حروف می‌تواند به خاطر سپاری نام برند را افزایش دهد.
 • قافیه پردازی: "هم‌مزه‌ی هر لحظه، مزمز" | شعار می‌تواند از آهنگ و لحن برند هم استفاده کند. این کار ماندگاری برند را افزایش می‌دهد.

به دست آوردن این عبارات، برای همه کسب و کارها ممکن است اما باید بتوانید دانش برندینگ و علم بازاریابی خود را در کنار هم به کار بگیرید. بسیاری از کسب و کارها بدون آنکه برند و برندسازی مشخصی داشته باشند، شروع به کار می‌کنند و انتظار دارند تا مشتریان آن‌ها را بیابند. اما باید بدانید که در ابتدای مسیر، این شما هستید که باید خود را به مشتریان هدفتان بشناسانید و کسب و کارتان را معرفی کنید. شرکت طراوان، سال‌هاست همراه با مشتریان خود و کسب و کارهای کوچک و بزرگشان، گام برمی‌دارد. بر این باوریم که ساخت برند و برندسازی، می‌تواند شما را در بازار پرجنب و جوش امروزی، متفاوت‌تر از بقیه نشان دهد. برای مشاوره و سفارش خدمات طراحی لوگو، ساخت برند و تعیین لحن برند می‌توانید با شماره تلفن‌های . تماس بگیرید یا از طریق صفحه با ما در ارتباط باشید.

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟ 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

شرکت طراحی سایت مازندران

از میان روش‌های فراوان بازاریابی، بازاریابی اپلیکیشن یا اپلیکیشن مارکتینگ به دلیل هدف گرفتن کاربران تلفن‌های همراه یکی از مؤثرترین تکنیک‌های بازاریابی محسوب می‌شود.

امروزه با افزایش ساعاتی که مردم از موبایل‌هایشان استفاده می‌کنند و با توجه به اینکه موبایل توانسته هم‌نشین اوقات مرده کاربرانش باشد، استفاده از موبایل از تلویزیون و حتی کامپیوتر نیز پیشی گرفته است. از میان تمام ویژگی‌هایی که یک موبایل می‌تواند در اختیار کاربرانش قرار دهد، اعم از شبکه‌های اجتماعی و وب گردی، کار با اپلیکیشن‌ها نیز طرفداران زیادی دارند و همین مسئله آن‌ها را به یک محیط مناسب برای بازاریابی محصولات/خدمات تبدیل کرده است.

مفهوم بازاریابی اپلیکیشن یا اپلیکیشن مارکتینگ به چه معناست؟

اگر بخواهیم بازاریابی اپلیکیشن را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم بازاریابی اپلیکیشن فرآیند ایجاد کمپین‌های بازاریابی برای دستیابی به مشتریان در هر مرحله از قیف بازاریابی است تا بتوانند با اپلیکیشن شما ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند.

بازاریابی اپلیکیشن فرآیند درگیر کردن کاربران اپلیکیشن در کل تجربه خود با اپلیکیشن شما است؛

 • اپلیکیشن شما را کشف کنند.
 • آن را دانلود کنند.
 • کار با اپلیکیشن شما را فرابگیرند.
 • و در نهایت نسبت به اپلیکیشن شما وفادار مانده و با آن تعاملی دائمی برقرار کنند.

کاربردی‌ترین روش‌های بازاریابی اپلیکیشن چیست؟

برای طراحی یک اپلیکیشن مارکتینگ کاربردی که بازدهی خوبی نیز داشته باشد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

در مورد مشتریان هدف تحقیق کنید

به این ترتیب می‌توانید اپلیکیشنی متناسب با سلیقه و خواست ایشان طراحی کنید. اپلیکیشنی که برای آن‌ها جذاب باشد و علاوه بر اینکه مخاطب هدف را به کار با خود جذب می‌کند، آن‌ها را به خرید محصول نیز تشویق کند.

در مورد رقیبان تحقیق کنید

کسب اطلاعات در مورد رقیب به شما در برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان هدف، ایجاد تمایز بین کسب و کار خود با سایر رقبا، پیدا کردن چالش‌های پیش رو و بهبود پروسه‌ها کمک خواهد کرد.

یک لندینگ پیج خوب طراحی کنید

ساخت یک لندینگ پیج خوب، خلاقانه و سورپرایز کننده می‌تواند باعث جذب بیشتر مخاطبان شود. عناصر مهمی که بیشتر باید به آن‌ها توجه شود عبارت‌اند از:

 • نام اپلیکیشن
 • ویژگی‌ها
 • درخواست برای اقدام واضح (call to action)
 • ویدئوی تبلیغاتی

اپلیکیشن خود را در گوگل پلی و بازارهای ایرانی قرار دهید

این کار یکی از فرایندهای بهینه‌سازی اپلیکیشن‌های موبایلی است برای اینکه اپلیکیشنتان در فهرست نتایج گوگل پلی رتبه بهتری بگیرد. کافی است از مشتریان بخواهید به اپلیکیشن شما رأی دهند. هرچه رأی بیشتر و بهتری به دست آورده باشید بدون شک جایگاه بهتری در فهرست نتایج گوگل پلی و مارکت خواهید داشت و بیشتر در معرض دید مشتریان قرار خواهید گرفت.

به این منظور به موارد زیر توجه کنید:

ادامه مطلب.

 

 

برون سپاری کسب و کار چیست و چرا شرکت‌ها از خدمات برون سپاری استفاده می‌کنند؟

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام :

https://instagram.com/travan.ir?igshid=1eabx1o37g489

تلگرام :

http://t.me/travanco


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

نخفیف زمستانه طراوان

طراوان

 

در تخفیف جشنواره زمستانه، 
پکیج های پشتیبانی سایت و دیجیتال مارکتینگ را بجای ۳ ماه،  ۶ ماهه دریافت کنید. زمان استفاده از تخفیف تا ۲۲ بهمن ماه.

۰۱۱۳۳۳۹۳۰۲۷


Travan.ir
Instagram.com/travan.ir


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

برند چگونه ساخته می شود؟

برند باید تلاش کند تا در ذهن مخاطب خود، صاحب و مالک یک واژه باشد.

فروش سالهاست که بجای قفسه‌ها در ذهن ما اتفاق می‌افتد. با برندسازی در واقع جایگاهی در بازار و در ذهن مشتری را به خود اختصاص میدهیم.

اگـر قرار است مـردم را وادار به خرید چیزی یا انجام کـاری کنید، باید زبانشـــــــان را بدانید؛ تصویری از آن چه واقعا هستند، موقعیتی که در آن قرار دارند ، سبک زبانی که با آن صحبت می کنند،  و

دیویدآکر‌(Aaker) نظریه‌پرداز بزرگ، برند و از مشهورترین بنیانگذاران حوزه برندینگ.

معتـقد است برندسازی از طراحی هویت برند آغاز می‌شود.

کوین لین کلر (Kevin Lane Keler) استاد بازاریابی و کسب و کار و نویسنده‌ی «مدیریت استراتژیک برند»

نقطه شروع را جایگاه سازی می‌داند.

برون سپاری کسب و کار چیست و چرا شرکت‌ها از خدمات برون سپاری استفاده می‌کنند؟

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام :

https://instagram.com/travan.ir?igshid=1eabx1o37g489

تلگرام :

http://t.me/travanco


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

 

برون سپاری کسب و کار، فرآیندی‌ست که امروزه توسط بسیاری از شرکت‌های معتبر پذیرفته شده است. در این فرآیند، تمام یا قسمتی از کار شرکت، به خارج از سازمان داخلی محول می‌شود تا از حجم کارهای پیش‌روی سازمان کاسته شود.

در این فرآیند، هدف بالا بردن کیفیت خدمات و محصول نهایی، در عین کاستن قیمت و هزینه‌های احتمالی‌ست. برای اطلاع از نحوه برون سپاری کارهای شرکت و انواع برون سپاری‌ها، ادامه مطلب را از دست ندهید.

چرا شرکت ها، بعضی از کارهای خود را برون سپاری می‌کنند؟

دلیل اصلی شرکت‌ها برای برون سپاری کارهایشان، کاهش هزینه‌های مالی است. چرا که در این صورت نیازی به استخدام تمام وقت کارکنان و جذب کارمند نیست. این یعنی یک دفتر کار و مکان اختصاصی از شرکت به فرد تعلق نمی‌گیرد، شرکت زمانی که کاری برای سپردن به کارمند ندارد، پولی پرداخت نمی‌کند و همین طور شرکت نیازی به پرداخت حق بیمه ندارد.

علاوه بر آن، از آنجایی که با برون سپاری، انجام یک کار به یک نیروی خارج از شرکت واگذار می‌شود، شرکت می‌تواند بیشتر روی فعالیت‌های اصلی‌اش تمرکز کند و وقت بیشتری نیز در دسترس است. مشکلات مدیریت کارمندان در این صورت کمتر است و این شرایط، نتایج بهتری را برای شرکت در پی خواهد داشت. این روند می‌تواند به انجام فعالیت‌های شرکت سرعت زیادی ببخشد.

در حالی که تیم اصلی شرکت روی وظایف اصلی‌شان تمرکز می‌کنند، تیم‌های برون سپاری، کارهای جانبی و کم‌اولویت‌تر شرکت را انجام می‌دهند. این کار می‌تواند علاوه بر کاهش هزینه‌های ریالی شما، از هزینه‌های زمانی شما نیز تا حد زیادی بکاهد.

از طرف دیگر با وجود رکود در کسب و کارهای مختلف، شما نمی‌توانید به سرعت و به آسانی، تیم‌های در حال کار شرکت خود را افزایش دهید. هر کارمندی که به مجموعه خود اضافه می‌کنید، هزینه‌های جانبی زیادی مانند حقوق، مزایا، بیمه و پاداش خواهد داشت که در صورت عدم توان پرداخت از طرف شما، اعتبارتان خدشه‌دار خواهد شد و حتی ممکن است تا مرز ورشکستگی بروید.

اما با برون سپاری کسب و کار، می‌توانید در عین نگه داشتن مناسب اندازه شرکت، کارهای بیشتری را انجام دهید. برون سپاری کارها، از تصمیماتی‌ست که باید حول بقا و توسعه شرکت گرفته شود. این تصمیم، اگر به درستی گرفته شود، می‌تواند موفقیت سیستم کسب و کار شما را تضمین کند.

برون سپاری کسب و کار

 

 

تفاوت استخدام تمام وقت و کار پاره وقت

همانطور که گفتیم، با برون سپاری فعالیت‌ها و خدمات، دیگر نیازی به استخدام تمام وقت افراد و جذب کارشناس حضوری در حوزه مورد نظر خودتان نیست. کار تمام وقت به کارهایی می‌گویند که در آن، افراد به طور رسمی استخدام شده‌اند و موظف‌ هستند در ساعات مشخصی (در ایران معمولا 44 ساعت در هفته)، مشغول کار باشند.

البته ساعات کار در شرکت‌ها و ادارات مختلف، متفاوت است. در مقابل، در کار پاره وقت، افراد نیازی به کار در یک زمان مشخص ندارند و ساعات کاری نیز کمتر از ساعت قانون کار است. کار تمام وقت می‌تواند به صورت حضوری یا دورکاری انجام شود که به طور معمول، حضوری است.

کار پاره وقت، خود به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. کار پاره وقت می‌تواند همراه با استخدام رسمی در یک شرکت باشد، اما ومی برای آن وجود ندارد. همچنین کار پاره وقت می‌تواند به صورت آزادکاری توسط فری‌لنسرها یا شرکت‌های خدماتی تخصصی انجام شود که در این صورت، درآمد به ازای انجام هر پروژه پرداخت می‌شود و انجام فعالیت نیز معمولا به صورت دورکاری است. در عین حال، کار پاره وقت گاهی می‌تواند مم به حضور در شرکت نیز باشد.

 

انواع کار از نظر زمان بندی و وم حضور در محل کار

در مجموع، انواع کار از لحاظ زمانی و حضور یا عدم حضور، به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • کار تمام وقت حضوری
 • کار تمام وقت غیرحضوری
 • کار پاره وقت حضوری
 • کار به صورت پروژه‌ای

این کارها را یک نفر (فری‌لنسر) یا یک تیم برعهده می‌گیرند. بسته به حجم کاری شما و کیفیت مورد انتظارتان، باید در انتخاب تیم برون سپاری دقت لازم را به خرج دهید. هر چقدر هم که برای این کار خرج کنید، باز به هزینه استخدام یک فرد متخصص در حوزه مدنظرتان نخواهد بود. به همین دلیل سعی کنید تا بهترین انتخاب را از میان گزینه‌های موجود داشته باشید.

چه کارهایی را می‌توان برون سپاری کرد؟

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و راه‌های ارتباطی، مشاغل زیادی را می‌توان به صورت دورکاری و برون سپاری حضوری انجام داد. دیگر فرقی نمی‌کند که شما به عنوان کارفرما کچجا باشید و پیمانکارانتان کجای این کشور باشند. با اینترنت و وسایل ارتباطی اجتماعی می‌توانید بهتر از کارمندان حضوری‌تان از روند کار اطلاع پیدا کنید.

 • بازاریابی دیجیتال
 • تولید محتوا و نویسندگی
 • ترجمه
 • تولید ویدیو و تیزر تبلیغاتی
 • طراحی سایت
 • کارهای گرافیک
 • پشتیبانی مشتری
 • برنامه نویسی
 • توسعه اپلیکیشن موبایل
 • آموزش نرم افزار
 • عکاسی

شرکت طراوان از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید و پشتیبانی انواع خدمات کامپیوتری‌ست که سابقه درخشانی در همکاری با شرکت‌ها و کسب و کارهای حوزه‌های مختلف دارد. خدمات ما نه تنها شامل طراحی و تولید صفحات وب و اپلیکیشن‌های موبایل، بلکه شامل پشتیبانی کامل از انواع خدمات فضای مجازی نیز می‌شود.

تیم‌های تولید محتوای اختصاصی، مدیریت صفحات مجازی و بهینه سازی سایت (سئو) شرکت طراوان، به شکل کاملاً حرفه‌ای و با قیمتی بسیار مناسب، انجام امور مختلف شرکت شما را بر عهده می‌گیرند. می‌توانید با برون سپاری فرآیندهای شرکت خود به تیم‌هی تخصصی ما، علاوه بر کاهش هزینه‌های روزمره خود، بازدهی مناسبی را در خدمات خود داشته باشید. برای کسب  اطلاعات بیشتر نسبت به انواع خدمات ما و نحوه ثبت سفارش می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

 

 

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام : https://instagram.com/travan.ir?igshid=1eabx1o37g489

تلگرام : http://t.me/travanco

 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

اصول مذاکره

 • اجازه دهید اول مشتری نظر دهد.

تا آنجا که می توانید، در هر موقعیت مذاکره ای که قرار دارید، منتظر بمانید تا مشتری اولین نظر و پیشنهاد خود را بیان کنید و حد الامکان ، اولین پیشنهاد را شما ندهید.

 • همیشه دو خریدار را در کنار هم قرار دهید

همیشه دو خریدار را  برای یک جنس مشخص کنار هم قرار دهید. چه در کار باشد و چه در تجارت، اینکه دو نفر خواستار شما باشند همیشه باعث افزایش قدرت شما می شود.

 • همیشه قیمت بالاتری بدهید.

یکی دیگر از تکنیک های مذاکره موثر این است که می توانید قیمتی بالاتر از قیمت واقعی محصول یا خدمتتان اعلام کنید، اما هیچ وقت آنقدر بالا نباشدکه کسی حتی برای نگاه کردن هم جلو نیاید چون با اینکار فقط یک آدم پول پرست و طمعکار شناخته می شوید.

 • هیچگاه در یک مذاکره خود را مشتاق نشان ندهید

همیشه خود را خونسرد و آرام نشان دهیدحتی اگر آن معامله به بهترین شکل ممکن پیش رفته باشد و شما واقعا خوشحال باشید. در مذاکره همیشه باید خود را خونسرد و آران نشان دهید.

 • همیشه برای خارج شدن مذاکره آماده باشید

در زمان مذاکره به این نکته توجه کنید که ممکن هست به هر دلیلی این معامله سر نگیرد باید همیشه خود را برای سر نگرفتن معامله هم آماده نشان دهید. ممکن است این سخت ترین کار در طی یک مذاکره باشد، اما گاهی بسیار به نفع شما خواهد بود.

 • فکر کنید که طرف معامله به شما نیاز دارد

یکی از سخت ترین قسمت های معامله این است که شما فکر کنید طرف شدیداً به شما نیاز دارد. اگر اینطور فکر نکنید، اعتماد به نفستان پایین خواهد آمد. همیشه در ذهنتان مجسم کنید که طرف معامله عمیقاً خواستار کالای شماست و به بودن شما نیاز دارد .

 • یاد بگیرید که ساکت بمانید

یکی دیگر از تکنیک های موثر این است که گاهی اوقات وقتی پیشنهادی به شما ارائه می شود جوابی ندهید و سکوت کنید. برای مدتی کم یا زیاد ، اصلا صحبت نکنید .

سعی کنید سکوتی ناراحت کننده ایجاد کنید و طرف مقابل برای اینکه این سکوت را بشکند جزئیات بیشتری بیان خواهد کرد. شما ساکت بمانید و به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهید.

 • قبل از اینکه وارد مذاکره شوید راجب همه چیز تحقیق کنید.

یکی دیگر از تکنیک های مذاکره موثر این است که به هر آنچه که به مذاکره مرتبط است  تسلط و آگاهی کامل داشته باشید در مورد موضوع مذاکره ، زبان بدن وتحقیق کنید اطلاعات کسب کنید و در مذاکره از اطلاعات خود درست و بجا استفاده کنید.

 • هیچگاه در وسط کار مذاکره را بر هم نزنید

یک مساله دیگر که در مذاکره بسیار مهم است و بایدبه آن خیلی توجه داشته باشید این است که مذاکره نباید بر هم بخورد. هر چند که ممکن است رضایتمندی در آن مذاکره برای طرفین وجود نداشته باشد.

 • همیشه مودب باشید

و در آخر اینکه اصلا مهم نیست که طرف مقابلتان با شما بد حرف می زند شما به هیچ عنوان نباید خونسردی و آرامش خود  را از دست بدهید. همیشه و در هر صورتی با نهایت احترام با طرف مقابلتان صحبت کنید.

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟ 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

اهمیت طراحی وب سایت

اهمیت طراحی وب سایت و چگونگی کمک آن به سودآوری کسب و کار

وقتی موضوع حضور آنلاین شما مطرح می شود ، موارد مختلفی وجود دارد که نیاز است آن ها را مورد بررسی قرار دهید.این امر در حقیقت برای بازاریابان اینترنتی چه مفهومی دارد؟ اساسا ، فراهم سازی حضور آنلاین شما ، صرفا به آسانی با ایجاد یک وب سایت پایه برای کسب و کار و یا شرکت شما پایان نمی یابد. با این حال اولین چیزی که می تواند کاربران سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد، طراحی سایت شماست اما این برای موفقیت کافی نیست! اغلب وب سایت ها با ترکیب تاکتیک های صحیح سئو و تغذیه پیوسته آن با عناصر مناسب در بازاریابی اینترنتی خود به موفقیت رسیده اند. این کار شاید نتیجه مثبت فوری نداشته باشد ، ولی به مرور زمان حتما پیشرفت خواهد کرد.

اهمیت طراحی وب سایت

چندین فاکتور وجود دارد که منجر به یک حضور آنلاین موفق می شود.هم چنین راه های متنوعی برای مشاهده ساختار کلی وب سایت شما وجود دارد.اما پیش از موارد دیگر، روی یکی از پایه ای ترین عناصری که هویت آنلاین شما را می سازد تمرکز می کنیم ، “طراحی” وب سایت شما. به راستی اهمیت آن در چیست؟
طراحی وب سایت شما ، هم می تواند کسب و کاری که شما سعی در ارائه آن دارید را بسازد ، هم می تواند آن را شکست دهد.این عامل در این زمینه که مخاطبین هدف شما چگونه کسب و کار یا شرکت شما را ببینند و بالقوه به مشتریان شما تبدیل شوند ، تفاوت بسیاری ایجاد می کند.هم چنین تولید طراحی وب سایتی که رابط کاربری تاثیرگذاری دارد نرخ تبدیل بهتری را نتیجه می دهد که منجر به کسب و کار و درآمد بهتر خواهد شد.

چگونه طراحی وب سایت به یک دارایی و امتیاز برای کسب و کار تبدیل شده است؟

سرمایه گذاری در طراحی وب سایت اگر چه ممکن است مقدار قابل توجهی هزینه برای شما به همراه داشته باشد، اما می تواند سود خوبی برای کسب و کار شما ایجاد کند. برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاری شما در سود و منفعت شما موثر است، باید یک طراح وب سایت کارآمد را استخدام کنید که بتواند با نکات زیر در طراحی وب سایت روبرو شود:

۱- هدایت مسیر

     این موضوع خصوصا وقتی وب سایت شما صفحات زیادی دارد ضروری است. این مسیر اساسا شامل یک نوار هدایت که به خوبی برچسب زده شده یا یک منو می باشد که لیستی از صفحات مختلف وب را نشان می دهد. هنگامی که هدایت مسیر یک وب سایت به خوبی ساخته شده باشد ، کاربران به راحتی می توانند وب سایت شما را بازدید کرده و متوجه شوند . نیازی به اشکال هنری حروف نیست. هدایت مسیری ساده و در عین حال بصری می تواند بازدیدکنندگان را به بازدید بیشتر وبسایت شما تشویق کند.

۲- محتویات و عناصر بصری

     طراحی شامل انتخاب فونت و سایر جزئیات فنی چاپی هم می باشد. چنین جنبه های طراحی وب باید همراه یکدیگر پیام دقیقی را به مخاطبان برسانند. در اغلب موارد، خوانندگان ، پیام های مختصر و چیزی که بتوانند بشناسند را به خاطر می سپارند.

     به هرحال، استفاده بیش از حد از این عناصر برای وب سایت شما مفید نخواهد بود، صفحات وب با محتوای بیش از حد ، کثیف و آشفته به نظر می رسند و می توانند بر نرخ تبدیل تاثیر بگذارند. چگونه؟ صفحات در هم و بر هم از نظر بصری ممکن است برای خواندن دشوار باشند، و منجر به بی علاقه شدن بازدیدکنندگان به مشاهده و عدم بازگشت دوباره آن ها به وب سایت می شود.

     جهت اجتناب از این اتفاق، بهتر است که محتوا را ساده تر کنیم تا طراحان وب سایت به راحتی بتوانند متن را در طراحی خود ترکیب کنند. علاوه بر این، طراحان می توانند فضاهای منفی یا خالی را اضافه کنند که به چشم خوانندگان در حین خواندن اجازه استراحت دهد.

۳- یکسانی نام تجاری

     نام تجاری شما چیزی است که شما را از رقبا متمایز می کند و معمولا از طریق یک لوگو شناخته می شود. اگر کسب و کار / شرکت شما دارای آرم منحصر به فردی است که در تمام عناصر چاپی قرار داده شده است، پس همه عناصر لوگو هم ، باید جهت هماهنگی در طراحی وب سایت یکپارچه شوند.

     بسیار مهم است که بازار هدف شما نام تجاریتان را در همه رسانه ها تشخیص دهد. به عنوان مثال، اگر تغییرات جزئی در برند و ارتباط بصری شما به وجود آید، این امر می تواند باعث ایجاد سردرگمی در میان مشتریان شما شود و احساس کنند که در کسب و کار شما اشتباهی صورت گرفته است.

۴- مشارکت

     صفحات وب باید یک طرح استثنایی داشته باشند تا بتوانند در نظر کاربران جذاب تر ظاهر شوند و ترغیب شوند که با صفحه شما ارتباط برقرار کنند. نیاز است که چشمان مردم تغذیه شود، زیرا این یک حقیقت است؛ این همان جایی است که هر مشارکت و همکاری آغاز خواهد شد. به همین دلیل، طراحی وب سایت و توسعه آن یک عامل ضروری است که باید توسط هر صاحب وب سایت به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد.

۵- سازماندهی و بهینه سازی موتور جستجو

     درست مانند خواندن یک کتاب، راحتتر است که یک صفحه وب را از چپ به راست و از بالا به پایین، بخوانیم.افراد کاردان در زمینه طراحی وب ، زمانی که در حال طراحی یک وب سایت هستند از الگوی مشابه خواندن استفاده می کنند. از آنجا که اکثر مردم از قسمت بالای چپ شروع به خواندن می کنند، طراحان مهمترین اطلاعات را در آنجا قرار می دهند. این امر شانس انتقال پیام شما به بازدیدکنندگانی که می توانند مشتریان شما شوند را افزایش می دهد.

     گذشته از سازماندهی، استفاده از محیط های قابل مشاهده برای جزئیات مهم وب سایت هم می تواند بهینه سازی موتور جستجو یا سئو را بهبود بخشد. این اتفاق زمانی می افتد که شما کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار را در متن HTML سایت قرار دهید. هنگامی که موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ بتوانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند، در موتور جستجو بالاتر قرار می گیرد، به این معنی که وب سایت شما بیشتر قابل مشاهده و جستجو می شود.

به طور خلاصه

در عصر دیجیتال امروز ، اغلب کسب و کارها در حال حاضر وب سایت های مربوطه خود را ایجاد کرده اند تا برای مشتریان خود بیشتر در دسترس باشند. با کمک طراحی وب سایت، صاحبان کسب و کار قادر به ایجاد یک محیط دوستانه و خوشایند آنلاین برای کاربر می باشند که کاربران می توانند در هر ساعت از روز به اطلاعات مفید دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این، هنگامی که شما یک وب سایت مدیریت شده داشته باشید ، مردم می توانند به شما تکیه کنند. این موضوع ایجاد اعتماد می کند و زمانی که بازدیدکنندگان به شما اعتماد کنند، جهت دریافت محصولات و خدمات شما دچار شک و تردید نخواهند شد. در نتیجه ، کسب و کاری پر رونق و سودآور خواهید داشت.

منبع :

ریحون وب

 

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

    نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

سابقه فعالیت شرکت طراوان به سال 1385 باز می گردد. در آن سالها موسس و مدیریت مجموعه خانم نادیا وطن خواه بدنبال انجام پروژه های مختلفی در قالب برنامه نویسی , تولید نرم افزار و طراحی گرافیک وب و اپلیکیشن بوده و  پس از آن در زمینه علاقه مندی خود، تجارت الکترونیک، قدم برداشت.

در نهایت در سال  1389 با تجربیات بدست آمده و با همراهی جمعی از متخصصین کارآمد در زمینه طراحی سایت و تجارت الکترونیک شرکت را با نام طراوان بصورت رسمی به ثبت رساند.

شرکت هم اکنون با بیش از 8 سال سابقه در امر طراحی سایت , اپلیکیشن های موبایل و مشاوره راه اندازی کسب و کارهای آنلاین و بازاریابی دیجیتال یکی از شرکت های مطرح در شمال کشور می باشد.

طراحی سایت


در این سالها پروژه های بسیاری را طراحی، پیاده سازی و به اجرا رسانده ایم و با توجه به بازخورد پروژه های انجام شده از جانب مشتریان عزیزمان و تجربه ای که متخصین ما کسب کرده اند، می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که آنچه توسط ما برای شما صورت می پذیرد برای ما افتخار و برای مشتریان طراوان رضایت را به همراه دارد.


از نظر ما طراوان موفقیتش را مدیون اعتماد مشتریان، تعهد و پشتیبانی در انجام کار می داند.


ما همه تلاشمان را برای جلب اعتماد ، رضایت و ارائه کیفیتی شایسته شان و منزلت شما می کنیم.

 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

محتوا یکی از قوی‌ترین نشانه‌های

رتبه‌بندی گوگل است. با این‌ حال، بسیاری از بازاریابان در

تولیدمحتوای مناسب مشکل دارند. باید بدانید دوره‌ی روزهایی که می‌توانستید با نگارش و انتشار یک پُستِ وبلاگ ۳۰۰کلمه‌ای، رتبه کسب کنید، مدت‌هاست سپری شده است. برای کسب رتبه در SERP (صفحة نتایج موتور جستجو) به محتوایی عالی نیاز دارید. با هر محتوایی که منتشر می‌کنید، باید بتوانید به یک پرسش ساده پاسخ دهید: «چرا این محتوا را منتشر می‌کنید ؟» . اینکه

محتوایتان هدف داشته باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

هرگز نباید پست‌های وبلاگ یا سایر انواع محتوا را فقط برای پرکردن وبلاگ یا سایت منتشر کنید. معمولا باید محتوا را برای تحقق اهدافی مانند اهداف زیر منتشر کنید:

 • برای کسب رتبه در SERP؛
 • برای به‌دست‌آوردن لینک؛
 • برای آموزش به مخاطبان؛
 • برای هدایت تعاملات اجتماعی؛
 • برای تولید مشتریان احتمالی (سرنخ‌ها یا لیدها)؛

قالب محتوای انتخابی همیشه باید با هدف موردنظر متناسب باشد. بااین‌حال، درک کامل اینکه چرا می‌خواهید محتوا را تولید و بارگذاری کنید، بسیار مهم است. برای هر مقاله، پستِ وبلاگ یا راهنمای موفق باید هدف داشته باشید. نباید به‌دامِ تولید مطالب سرسری بیفتید. این‌گونه مطالب غالبا به دلایل زیر تولید می‌شوند:

 • کارفرمای شما می‌خواهد هر روز یک پست وبلاگ جدید بارگذاری کنید؛
 • کسی به شما گفته است هر چه محتوا بیشتر باشد بهتر است (بدون توجه به کیفیت)؛
 • تعداد زیاد محتوای تازه به رتبه‌ی بهتر سایت کمک می‌کند ؛

اگر چنین رویکردی برای تولید محتوا دارید ، باید تجدیدنظر کنید. این مقاله را تا انتها بخوانید تا با رموز تولید محتوای بهینه و باکیفیت بیشتر آشنا شوید.

با فرض اینکه می‌دانید چرا باید از محتوا به‌عنوان بخشی از استراتژی سئو استفاده کنیم، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید از بهینه‌سازی کامل محتوا اطمینان حاصل کنید.

 

 

۱۶ عنصر ضروری اصول سئو برای تولید محتوای بهینه‌شده

اصول سئو در تولید صفحه‌ای کاملا بهینه‌شده، چک‌لیستی ساده دارد که می‌توانید آن را دنبال کنید:

۱. کلیدواژه هدفمند

تحقیق درباره کلمه کلیدی یا کلیدواژه باید همیشه نقطه آغاز نوشتن باشد. تولید محتوا درکنار تحقیق درباره کلیدواژه‌ها بسیار مهم است.

از ابزاری مانند برنامه‌ریزِ کلیدواژه گوگل (Google’s Keyword Planner) یا جستجوگرِ کلیدواژه ماز (Moz’s Keyword Explorer) برای تعیین کلیدواژه‌هایی که کاربران پیرامون موضوع انتخابی شما جست‌وجو می‌کنند، استفاده کنید و از آنها به‌عنوان اساس کار بهره بگیرید. کورکورانه محتوا تولید نکنید؛ برنامه‌ای براساس مجموعه‌ای از کلیدواژه‌ها فرمول‌بندی کنید؛ با این‌کار از آغاز خودتان را در مسیر موفقیت قرار می‌دهید. این موضوع باید بنیان محتوای شما را شکل دهد؛ کلیدواژه‌های انتخابی شما بر عوامل دیگر صفحه تأثیر خواهد گذاشت.

بنابراین اگر از ابتدا محتوای خود را با کلیدواژه‌های خاص هدف‌مند نکنید، در رقابت برای کسب رتبه باید بیش‌ازحد تلاش کنید.

 

منبع :

 https://b2n.ir/895286

 

پکیج  جامع تولید محتوا


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

در حال حاضر اینستاگرام محل خوبی برای تبلیغ و بازاریابی کسب و کارهای شماست. امکانات و ویژگی‌های کاربردی این شبکه اجتماعی، باعث می‌شود که معرفی و افزایش مخاطب بیزینس شما، راحت‌تر از گذشته صورت بگیرد. اما نکاتی وجود دارد که می‌تواند شما را در دست‌یابی به مخاطبان ارزشمند و واقعی، یاری کند. می‌خواهیم شما را با نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام آشنا کنیم.

رازهای مدیریت پیج اینستاگرام

 • ایجاد محتوای ارزشمند و جذاب برای پیج اینستاگرام: اولین چیزی که کاربران در صفحه شما می‌بینند، محتواهای متنی و تصویری هستند. هرچقدر که بتوانید مخاطب بیشتری را با پست‌های خود جذب کنید، موفق‌تر خواهید بود. شما باید بتوانید کاربر را به فالوور، فالورر را به علاقه‌مند و علاقه‌مند را به مشتری و خریدار تبدیل کنید. این فرآیند توسط محتواهای جذاب و کاربرپسند، تسریع می‌شود. خیلی از مدیران پیج اینستاگرام، بدون توجه به جذابیت‌های ممکن برای محتواهای متنی و تصویری، انتظار جذب مخاطب حداکثری را دارند که کاری ناممکن است. اگر در تولید محتوای ارزشمند و جذاب تبحری ندارید می‌توانید آن را به شرکت‌های تولید محتوا حرفه‌ای بسپارید.
 • افزایش فالوورهای هدفمند و باکیفیت: خیلی از کسب و کارها برای شروع کار خود در فضای مجازی اقدام به خرید پیج‌های با فالوور بالا یا خرید فالوور فیک و واقعی می‌کنند. اما آیا این کار واقعا بازخورد و کیفیت مناسبی دارد؟ در جواب باید بگوییم که به هیچ وجه از خرید پیج یا فالوور استفاده نکنید زیرا این فالوورها حتی در صورت واقعی بودن، آشناییتی با کسب و کار شما ندارند و به مرور دچار ریزش می‌شوند. فالووری برای شما ارزشمند و خوب است که بتواند از شما خرید کند یا شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کند. فالوورهای خریداری شده، عمدتاً در بازه‌های مختلف سنی و گروه‌های مشاغل مختلف هستند که احتمالاً در بازه مخاطبان و بازار هدف شما نیستند. بهتر است کسب و کار خود را در فضای مجازی به مرور و با صبر و حوصله رشد دهید تا اینکه هزینه و زمان خود را هدر بدهید.
 • افزایش درگیری مخاطب با صفحه ایستاگرام: بالا بردن درگیری مخاطب با پیج می‌تواند زمان ماندن کاربر را در صفحه شما افزایش دهد. اینکه بتوانید کاربر را برای مدتی طولانی، مجبور به بازدید از پست‌ها و ویدیوهای مختلف کنید، یعنی در قدم اول جذب مخاطب خود هستید. باید بتوانید کاربران را مشتاق به سوال و پرسش کنید. می‌توانید این درگیری‌ها را، از کامنت‌ها شروع کنید. سعی کنید به هر کدام از کامنت‌های مخاطبان پاسخ دهید و از آن‌ها بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر به دایرکت شما مراجعه کنند. این کار اگرچه زمان زیادی را از شما می‌گیرد اما در رشد پیج شما موثر است. زمان‌بر بودن این فرآیند، دلیل اصلی به وجود آمدن ادمین و اپراتور پیج اینستاگرام است که به شکل تخصصی ارتباط شما با مشتریان را برقرار می‌کنند.  
 • افزایش آگاهی از برند شما: به غیر از معرفی محصولات و انواع خدمات، برند شما نیز باید معرفی شود. همزمان با رشد صفحه مجازی شما، به همان نسبت و اندازه باید کسب و کار و برند شما نیز توسعه پیدا کند. شما باید بتوانید خود را به عنوان برندی قابل اطمینان و باکیفیت جا بیندازید و برای اینکار نیاز به برند مشخص و هدفمند دارید. ساخت برند و لوگو می‌توانید اولین قدم از این کار باشد. پس از آن باید تولید محتوای هدفمند و با استراتژی مشخص را در نظر خود داشته باشید. در ساخت برند می‌توانید از شعارهای تبلیغاتی و تگ‌لاین‌ها نیز استفاده کنید. اگر بتوانید با شعارهای تبلیغاتی خود بر سر زبان‌ها بیفتید، ره صد ساله را در یک شب می‌پیمایید و بازاری بزرگ از خریداران در انتظار شماست.
 • تبلیغات محصولات و خدمات شما در صفحات افراد معروف و تاثیرگذار: سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها، جهت‌دهی مخاطبان را در فضای مجازی برعهده دارند. با کمی هزینه و راه اندازی کمپین تبلیغاتی هدفمند، می‌توانید خود را در بین بازار هدف متمایز و مشخص نشان دهید. می‌توانید با پیدا کردن سلبریتی‌های متناسب با کارتان یا اینفلوئنسرهای حوزه کسب و کار خود و پرداخت هزینه تبلیغات آنان، فالوورهای آنان را به سمت خود بکشانید. تدوین و اجرای کمپین تبلیغاتی باید مشخص و هدف‌گذاری شده باشد. تبلیغات بیهوده و بی‌هدف، تنها پول و بودجه شما را به هدر می‌دهد و کسب و کارتان را به نابودی می‌کشاند. به همین دلیل سعی کنید قبل از سفارش تبلیغات، به اندازه کافی در این باره تحقیق کرده باشید.
 • استفاده درست و حرفه‌ای از هشتگ: هشتگ‌ها، برچسب‌هایی هستند که می‌تواند در چند کلمه، محصول و خدمت شما را معرفی کنند و از طرفی، میانبری برای رسیدن کاربران به پیج شما باشند. پیدا کردن هشتگ‌ها روز که به اصطلاح ترند شده باشند، نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد. شما هنگام نوشتن محتوا و تولید آن، باید بدانید که در کجا، به چه تعداد و از چه هشتگی استفاده کنید. استفاده از هشتگ‌های هدفمند و جذاب، می‌تواند پست شما را در بین پست‌های اکسپلور اینستاگرام و تاپ‌پست‌ها قرار دهد. به همین دلیل نیاز به ادمین یا اپراتوری حرفه‌ای برای هشتگ نویسی دارید.
 • مشخص کردن بهترین زمان انتشار پست‌ها: شاید برایتان جالب باشد که بدانید زمان پست شدن محتوا، می‌تواند در تعداد بازدید و میزان درگیری مخاطب با پیج شما، تاثیر گذار باشد. هر کسب و کار، دارای یک زمان خاص برای پست گذاری محتواست و نمی‌توان بدون بررسی و گاهاً آزمون و خطا، به این زمان پی برد. بدون مشخص شدن کاربران و هدف نهایی پیج، تعیین زمان پست گذاری ممکن نیست. یعنی این کار باید بعد از انجام امور دیگر، صورت بگیرد. تحلیل پیج و بررسی پست‌های قبلی می‌تواند در نتیجه‌گیری شما موثر باشد.
 • پاسخ‌گویی مناسب به کامنت‌ها و دایرکت: کسی که به کامنت‌ها و دایرکت‌های پیج پاسخ می‌دهد باید صبر و حوصله‌ای زیاد داشته باشد. سر و کله زدن با مخاطبان مختلف که سطح آموزش و فرهنگ مختلفی دارند، کار هر کسی نیست و نیاز به تجربه‌ای بالا دارد. اپراتورهای پیج اینستاگرام وظیفه‌ی پاسخ دادن به کاربران پیج را برعهده دارند و گاهاً انتخاب فرد نادرست می‌تواند به کسب و کار شما ضربه بزند. حتی یک نظر بد در مورد کارتان می‌تواند چندین نفر را از دریافت محصولات و خدمات شما پشیمان کند. بنابراین هیچ گونه اشتباهی در انتخاب فرد صحیح انجام ندهید.
 • مدیریت یکپارچه پبج اینستاگرام: نمی‌توانید یک بخش از مدیریت صفحه اینستاگرام را به دست افراد حرفه‌ای بسپارید و بخش دیگری را در دست افراد تازه کار و بی‌تجربه رها کنید. صفحه شما باید یکپارچه و یکنواخت رشد کند. هر ایرادی در صفحه می‌تواند اثرش را روی دیگر بخش‌ها نیز بگذارد. تا وقتی محتوا حرفه‌ای و جذاب وجود نداشته باشد، تا وقتی هشتگ‌های حرفه‌ای و ترند روز در میان محتواها نباشد، تا وقتی پاسخ‌گویی به کاربران و فالوورها به طور کامل و با رعایت ادب و تاحترام صورت نگیرد و تا وقتی برند مشخصی برای کسب و کار خود نداشته باشید، پیج‌تان کامل و مناسب نیست. پیج شما باید مرتب در حال به روز رسانی و تغییر باشد و تا حد امکان از رکود و درجا زدن دور بماند. استفاده از پکیج‌های مدیریت اینستاگرام می‌تواند کار شما را برای جلو رفتن در فضای مجازی، سرعت ببخشد. می‌توانید با مراجعه به صفحه مدیریت اینستاگرام و تولید محتوای شرکت طراوان، از عناوین پکیج و نحوه کارکرد آن، مطلع شوید.

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟ 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

قبل از اینکه در مورد نحوه و چگونگی کار با بازاریابی مدرن صحبت کنیم، بهتر است با این مبحث به طور کامل آشنا شوید که اصلا دیجیتال مارکتینگ چیست و چه اهمتی دارد. دیجیتال مارکتینگ در واقع راهی برای تبلیغ برندها و محصولات به صورت آنلاین و از طریق کانال‌های مختلف دیجیتالی است.

از آنجایی که اکثر مشاغل مخاطبین خاص خودشان را دارند و باید بتوانند محصول و خدمات خود را به آن گروه خاص معرفی کنند، به آنها کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر خود را مخاطبین‌شان معرفی کنند و از طریق اینترنت و راه‌های دیجیتالی به سرعت با آنها ارتباط برقرار نمایند.

در این راستا، فناوری‌ها و راهکارهای متعددی وجود دارد و استفاده از پیام‌رسان‌های آنلاین، ایمیل، تبلیغ در وب سایت‌های اینترنتی، رسانه‌های اجتماعی نظیر توییتر و اینستاگرام و برای جذب و درگیر کردن مخاطب مورد استفاده قرار میگیرد.

بازاریابی دیجیتال برای مشاغل مدرن امروزی اهمیت زیادی دارد، زیرا  امروزه نقش اینترنت در نحوه تصمیم گیری مصرف کننده برای خرید و فروش به اثبات رسیده و بسیاری از کسب و کارها نیز ماهیت آنلاین داشته و همه اطلاعات و فرآیندهای مربوط به خرید و فروش در آنها از طریق وب‌ سایت‌ها انجام می‌شود.

امروزه کمتر کسی تمایل دارد تا برای پرسیدن یک سوال کوچک در مورد کالایی خاص حضورا به فروشگاه‌ها رجوع کند و یا اینکه زمان خود را برای تلفن زدن به شرکت و دریافت پاسخی مناسب صرف کند، در عصر حاضر اکثر مردم برای پاسخ به ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین سوالات خود از طریق شبکه‌های اجتماعی مشکلات خود را مطرح می‌کنند و در کمتر از یک دقیقه به سرعت پاسخ خود را دریافت می‌کنند.

مصرف کنندگان اینترنتی به شدت در حال افزایش هستند و تمایل به خرید اینترنتی نسبت به خرید حضوری، در هر لحظه بیشتر و بیشتر می‌شود و این دنیا هر لحظه بیشتر به سمت دیجیتالی شدن گام برمی‌دارد و این پیام را به ما می‌دهد که اگر می‌خواهید با سرعت بیشتری مخاطبین بیشتری را به سمت خود بکشانید، باید از طریق بیشترین دریچه‌ای که با آن سر و کار دارند اقدام کنید!

دیجیتال مارکتینگ

منبع :

شنبه

 

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟ 

 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

بررسي صفحات سايت و سئو داخلي / افزودن سايت در گوگل وبمستر و گزارش عملکرد وضعيت سايت با وبمستر تو/ بهينه سازي تصاوير و سرعت وب سايت/ افزودن ماژول هاي جديد به سايت و. از امکانات پکیج می باشد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

نگهداری و پشتیبانی سایت


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

 

PageRank (رتبه صفحه) از ابتدایی ترین معیارهای سنجش گوگل محسوب می شود. این موضوع در اولین مقاله های تحقیقاتی گوگل وجود داشته است که در ادامه ی آن اساس سیستم رتبه بندی گوگل بنا نهاده شد.

بر اساس نوع بک لینک هایی که یک صفحه سایت گرفته است، نکات بسیار مهمی به دست می آید؛ از قبیل اعتبار، اهمیت و حجم ترافیک سایت. این سیستم مشابه با نقل قول های علمی است. بنابراین بک لینک های وب سایت هستند که در 

سئو سایت بسیار مؤثر خواهند بود. هرچه بک لینک های دریافتی شما معتبرتر باشد، احتمال افزایش رتبه ی شما نیز بهبود پیدا می کند.

همه ی ما به خوبی می دانیم که یک بک لینک خوب چه ویژگی هایی دارد. بک لینک های یک وب سایت می توانند اعتبار و رتبه آن سایت را تخریب کرده و یا بهبود بخشند. از زمانی که PageRank به عنوان یک معیار برای اندازه گیری اهمیت سایت ها پذیرفته شد، SEO نیز برای کمک به این موضوع، دست به کار شد.

در طول سابقه طولانی PageRank که به عنوان یک عامل رتبه بندی حیاتی و مهم شناخته می شود، بسیاری در مورد آن تصورهای نادرستی دارند. در این مقاله، چند مورد از این باورهای غلط را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. PageRank یک معیار قدیمی بی اهمیت است!

رتبه صفحات سایت در سال 2016 از دسترس عمومی خارج شد. قبل از آن در سال 2013 بروزرسانی شده و الگوریتم اصلی آن در سال1999  نوشته شد. در اینترنت تمامی معیار و ابزارها ممکن است پس از چند هفته منسوخ شوند. در نتیجه ابزاری مثل Page Rank که از سال 1999 شروع به کار کرده است، کمی قدیمی به نظر می رسد. اما در این مورد وضعیت متفاوت است.

اولین نکته این است که از جهات مختلف، Page Rank بنیاد و اساس سیستم رتبه بندی گوگل به شمار می رود. هدف اصلی نوشتن الگوریتم رتبه صفحه، کمک به کاربران برای دوری کردن از نتایج جستجوی کم ارزش بود و در به واقعیت رساندن این هدف، کارکرد فوق العاده ای برای سال ها از خود به نمایش گذاشته است.

دومین مسئله ی مهم در این زمینه بیان می کند که Page Rank از ابتدا درحال بروزرسانی بوده است. این امر به این منظور انجام شده است تا تاثیرات مثبتی بر روی چشم انداز اینترنت داشته باشد.

آخرین و مهمترین نکته، خبر از این می دهد که گوگل Page Rank را در طولانی مدت برای خود ثبت کرده است. در نتیجه واضح است که رتبه صفحه، به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای گوگل به محسوب می شود.

 1. گوگل PageRank را از زمانی که بروزرسانی عمومی آن را متوقف کرد، استفاده نکرده است.

PageRank هیچ موقع به طور رسمی متوقف نشد؛ ولی این موضوع را به خاطر داشته باشید که گوگل در این سال ها  هیچ موقع دست از استفاده کردن از آن برنداشته است.

 پیج رنک گوگل در ابتدا به عنوان یک معیار ساده و قابل دسترس بود. با کلیک بر روی Google Toolbar به راحتی می توانستید ارزش سایت مورد نظر خود را که از 1 تا 10 رتبه بندی شده بود، مشاهد کنید. این موضوع منجر شد تا برخی سئوکاران به شکلی خائنانه از لینک های اسپم استفاده کرده تا اعتبار برخی وب سایت ها را خدشه دار کنند.

لازم بود تا جلوی این قضیه گرفته شود. به همین منظور، گوگل و برخی موتورهای جستجوی دیگر، تگ nofollow را معرفی کردند. این یک ویژگی است که طبق آن برخی لینک های خاص، در رتبه بندی گوگل از حساب کاربری شما دریافت نمی شوند. در نتیجه می توانید اعتبار وب سایت خود را در مقابل لینک های اسپم حفظ کنید.


 

 

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

google pagerank,الگوریتم pagerank,بهینه سازی سایت

 1. برای سنجش اعتبار یک صفحه هیچ راهی وجود ندارد!

طبق این تصور از زمانی که PR از صورت عمومی خود خارج شد، اعتبار یک وب سایت را نیز نمی توان به کمک آن سنجید. این باور اشتباه بر پایه و اساس محکمی استوار است؛ لذا رد کردن آن کمی دشوار می باشد. این تصور بیان می کند که ما مستقیما دسترسی به رتبه صفحه گوگل هیچ وب سایتی نداریم؛ بنابراین اصلا معیار و ابزاری به اسم Pagerank وجود ندارد.

اما در واقع جایگزین هایی برای Pagerank وجود دارد که قطعا مفید می باشند. ابزارهایی مثل رتبه بندی لینک های داخلی SEO PowerSuite، اعتبار صفحه سایت moz و رتبه بندی Ahrefs.

مواردی که ذکر شد همه با این هدف تشکیل شده اند تا جایگزین PR را در ذهن ها بشوند. آن ها سعی می کنند تا به کاربرانشان یک درک نسبی درباره ی اعتبار و رتبه ی یک صفحه با توجه به بک لینک هایش بدهند. هر یک از این معیارهای جایگزین با استفاده از الگوریتم‌ های خاصی نوشته شده اند تا هرچه بهتر بتوانند به PR نزدیک شوند.

 1. PageRank  اعتبار خود را از دست داده است.

ابزار رتبه صفحه گوگل در مقایسه با صدها ابزار دیگری که برای تعیین رتبه بندی صفحات کاربرد دارند، اعتبار خود را از دست داده است.

حالا سوال مهم این است که آیا واقعا وجود این معیارهای جایگزین اهمیتی دارد؟ با توجه به این تصور غلط، می شود نتیجه گرفت که بک لینک ها دیگر مثل قبل ارزش نداشته و در رتبه بندی سایت نقشی را ایفا نمی کنند.

برای بررسی این موضوع ما تحقیقی را انجام داده ایم. در پی آن مطلب بسیار مهمی به دست آمده است؛ همبستگی بسیار قوی بین لینک های یک سایت و موقعیت SERP آن وجود دارد. بنابراین می شود نتیجه گرفت که برخلاف تصور نادرستی که گفته شد، بک لینک ها تاثیر بسزایی در رتبه بندی یک صفحه دارند.

 1. شما نمی‌ توانید بر روی امتیاز PageRank خود تاثیری بگذارید.

حالا سؤال پیش می آید که بر اساس این موضوع، وبمسترها دقیقا باید چه اقداماتی انجام دهند تا بر روی رتبه سایت خود تاثیری بگذارند؟

 درست است که ما اطلاعاتی در زمینه ی افزایش PR نداریم؛ ولی می توانیم برخی کارها را انجام دهیم تا حداقل از کم شدن همین امتیازی که داریم جلوگیری کنیم.

 • تجزیه و تحلیل بک لینک های سایت.
 • محتوای خود را نزدیک به صفحه ی اصلی خود نگه دارید.
 • از انکر تکست با عبارات کلیدی مرتبط استفاده کنید.
 • لینک های خود را به دقت جایگذاری کنید.

در نهایت باید به این صورت نتیجه بگیریم که PageRank هنوز هم به عنوان یک ابزار قدرتمند برای رتبه بندی صفحات وب سایت ها می باشد. از زمانی که PR از وضعیت عمومی خود خارج شد، صدها ابزار رتبه بندی مختلف شروع به کار کردند. در سال 2019 نادیده گرفتن هر معیاری که برای رشد سایت درست شده است، امری غیرحرفه ای و ساده لوحانه می باشد و این موضوع در مورد PageRank از اهمیت بالاتری برخوردار است.

منبع : newseo.ir

 

5 تصور اشتباه درباره PageRank یا همان سئو - قسمت اول

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟ 


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

فواید برند

 

 • برند هویت کسب‌و‌کار شما را درذهن مخاطب ماندگار می‌کند. اینکار باعث افزایش آگاهی مخاطب نسبت به محصولاتتان می شود و این آگاهی منجر به فروش می شود. 
 • برند مشتریان جدید را جذب و مشتریان فعلی را وفادار می‌کند. این یعنی افزایش و حفظ فروش.
 • برندسازی موجب می شود در ازای ارائه‌ی همان خدمت و محصولات ، درآمد بیشتری کسب شود.
 • برندسازی قوی ، به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و حس غرور و رضایت را به کارمندان و صاحبان کسب و کار می دهد. این احساس باعث پویایی ، خلاقیت و بهره‌وری بیشتر کسب و کارها می شود.

 

 

برون سپاری کسب و کار چیست و چرا شرکت‌ها از خدمات برون سپاری استفاده می‌کنند؟

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام : https://instagram.com/travan.ir?igshid=1eabx1o37g489

تلگرام : http://t.me/travanco


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران


 • یک برند تنها یک لوگو و یک محصول نیست.
 • برند یک حس، نماد و نام است با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات مشابه.
 • برند هنر هم‌سو کردن ذهنیت مردم درباره شماست، با ذهنیتی که می‌خواهید درباره شما داشته باشند.
 • برند یک حس درونی است ولی زمانی که دو آدم مختلف یک حرف واحد را در مورد آن میزنند.

اصول کلیدی و کاربردی مذاکره

اصول کلیدی موثر بر خلق و پیاده سازی استراتژی

سخت کار نکنید ،هوشمندانه کار کنید

4 ویژگی برتر برند های موفق و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

بوم کسب و کار و بوم دیجیتال مارکتینگ

ضرورت حضور کسب و کارها در فضای اینترنت

سئو محلی (LOCAL SEO) چیست؟

نکات مهم مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام : https://instagram.com/travan.ir?igshid=1eabx1o37g489

تلگرام : http://t.me/travanco


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

تولید محتوای اصولی با تعداد کلمه دلخواه / پیدا کردن کلید واژه‌های مرتبط / تعیین پرسونا و ساخت لحن برند / تعیین شبکه‌های مجازی متناسب با فعالیت کاری و انتشار محتوای مناسب / تحلیل آمار بازدید با google Analytics و . از امکانات پکیج می باشد.

برای اطلاعات بیشتر

کلیک کنید.

پکیج تولید محتوا و سئو


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

 

چگونه از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنیم؟

کسب و کارهای امروزی را دیگر نمی‌توان با گذشته مقایسه کرد. تغییر شیوه‌های بازاریابی و

جذب مشتری، باعث شده که بسیاری از کسب و کارهای خرد، رشد کنند یا بسیاری از کسب و کارهای سنتی بزرگ، از میدان رقابت خارج شوند. در این بازار، هر چه مشتریان بیشتری داشته باشید، موفق‌تر خواهید بود. استفاده از فضای مجازی می‌تواند کار شما را برای ارتباط با مشتریان خود راحت‌تر کند؛  شما را به مشتریان جدید معرفی کند و کاتالوگ آنلاین و ویترین همیشگی کسب و کار شما باشد. اما چطور می‌توان از فضای مجازی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کرد؟ در این مقاله سعی داریم شما را بیشتر با این دنیای شگفت‌انگیز آشنا کنیم.

فضای مجازی چیست؟

گسترش روزافزون اینترنت به عنوان شبکه‌ای از شبکه‌های مختلف محلی، باعث شده که جهان، بیشتر آن که تصور کنیم، کوچک شود. اینترنت با به وجود آوردن، گروه‌های کوچک و بزرگ ارتباطی، توانست خیلی ساده‌تر از دیگر وسایل ارتباط جمعی، مردم را به هم نزدیک کند. اما تحول در فضای مجازی، از زمان آغاز به کار تلفن‌های هوشمند آغاز شد؛ تلفن‌هایی که دیگر خیلی بیشتر از یک مکالمه عادی کاربرد داشتند.

فضاهای مجازی امروزی، شبکه‌های قدرتمند اجتماعی با میلیاردها کاربر هستند؛ کاربرانی که هر کدام می‌توانند مشتری و خریدار محصولات کسب و کار ما باشند. اگر کمی با شبکه‌های اینستاگرام و تلگرام، به عنوان دو شبکه مجازی معروف این روزها کار کرده باشید، می‌توانید بسیاری از برندها را ببینید که صدها هزار دنبال کننده دارند. این دنبال کننده‌های عادی، می‌توانند خریداران آینده محصولات شما باشند. برای این کار باید بتوانید به درستی و با نهایت دقت، پا در این بازار بگذارید.

بسیاری از کسب و کارهای قدیمی به دنبال آن هستند که با پیدا کردن مشتریان جدید ، فروش خود را بیشتر کنند. اما در بازار امروزی نمی‌توان به راحتی گذشته، تبلیغات را به سرانجام رساند یا تخمینی دقیق از میزان فروش داشت. بازار امروز فروش ، در اختیار فروشندگان آنلاین کالاها و خدمات است. این فروشندگان با استفاده درست از فضای مجازی، توانسته‌اند تمامی کالاها و خدمات خود را به میلیون‌ها کاربر فارسی زبان نشان دهند یا بر اساس بازخورد آن‌ها، کالایی متناسب با سلیقه بازار تولید کنند. تغییر سبک فروش از سنتی به مدرن و امروزی، چیزی نیست که بتوان به راحتی به دست آورد اما یقیناً هر روزی را که از دست بدهید، به شکست نزدیک‌تر خواهید شد. برای ورود به عرصه فضای مجازی نیاز به برداشتن گام‌هایی دارید که ادامه ذکر خواهیم کرد.

اولین قدم؛ پیدا کردن شبکه مجازی متناسب با کسب و کار

اینستاگرام ، تلگرام ، فیسبوک ، توئیتر، یوتیوب ، لینکدین ، آپارات و خیلی نام‌های دیگر را ممکن است شنیده باشید، اما کدام شبکه مجازی برای شما مناسب است؟ در اولین گام باید بتوانید شبکه مجازی متناسب با کسب و کارتان را پیدا کنید. هر اپ اجتماعی با تمرکز روی یک محتوا ساخته شده است. دسته‌های متفاوت فضای مجازی شاید در ابتدا شما را سردرگم کند اما این تفاوت‌ها، تنها به تفاوت کسب و کارهای مختلف بازمی‌گردد.

 • فضای مجازی مبتنی بر ویدیو : برای پخش و انتشار ویدیوهای کسب و کار خود می‌توانید از شبکه‌هایی مانند اینستاگرام، آپارات، یوتیوب و نماشا استفاده کنید. برای هر ویدیوی انتشار یافته، می‌توانید کپشن و توضیحات مشخصی بنویسید.   
 • فضای مجازی مبتنی بر عکس : برای انتشار عکس به شکل تخصصی، بهتر است از شبکه‌های فیسبوک، پینترست و اینستاگرام استفاده کنید. افزونه‌های جانبی این شبکه‌های اجتماعی می‌تواند شما را در ساخت بهترین محتواها یاری دهد.
 • فضای مجازی مبتنی بر متن : توئیتر و تلگرام برای ساخت کانال‌های ارتباطی متنی مناسب هستند. البته در این شبکه‌های نیز امکان گذاشتن عکس یا ویدئو وجود دارد، اما تمرکز اصلی بر روی تولید محتوای متنی خواهد بود.

دومین قدم؛ پیدا کردن کلمه‌های کلیدی متناسب با کسب و کار

هر کسب و کاری را می‌توان با کلمات مشخص و به اصلاح "کلیدی" معرفی کرد.

کلمات کلیدی، در واقع عباراتی هستند که بیشترین بازخورد را از کاربران دریافت نموده‌اند. هر کاربر با جستجوی عبارات و کلمات مورد نظر خود در موتورهای جستجو، علاوه بر دیدن نتایج مورد نظر خود، آن عبارت یا کلمه را دارای وزن مشخصی می‌کند. هر چه تعداد جستجوی یک کلمه کلیدی بیشتر باشد، آن کلمه در میان کاربران محبوب‌تر و رایج‌تر است. اگر بتوانید کلمات کلیدی کسب و کار خود را به درستی بیابید، یقیناً در بین نتایج اولیه کاربران قرار خواهید داشت.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت‌های مختلفی وجود دارند اما به دلیل پولی بودن بسیاری از آن‌ها، ممکن است نتایج ارائه شده به شما دقت لازم را نداشته باشند. برای آن که بتوانید کلمات کلیدی کسب و کارتان را به درستی و با دقت بالا تهیه کنید، می‌توانید از خدمات شرکت طراوان در پیدا کردن کلید واژه‌های مرتبط استفاده کنید. در این بسته، شما کلمات کلیدی مرتبط با کار خود را بر اساس رتبه‌های مشخص دریافت می‌کنید و از میان آن‌ها برای تولید محتوا استفاده می‌نمایید.

سومین قدم؛ تولید محتوای متنی و تصویری منظم

تولید محتوا، کاری تخصصی و نیازمند دانش مخصوص به خود است. نمی‌توان هر متنی را برای کپشن توضیحات نوشت و انتظار بازخورد دلخواه را داشت. امروزه این کلمات هستند که شما را به سمتی می‌برند یا از رفتن به راهی بازمی‌دارند. در تولید محتوا، باید شبکه اجتماعی، لحن و پرسونای کسب و کار، کلمات کلیدی و اولویت‌های انتشار را در نظر داشته باشید. محتوای متنی باید شامل چگالی مناسب کلمات کلیدی و با تعداد کلمات مشخصی باشد. محتواهای تصویری نیز، اگر دارای طرح و ساخت مشخص و با رعایت اصول رنگ شناسی نباشد، مورد اقبال واقع نخواهد شد.

در تولید محتوا باید سلیقه و تخصص را در کنار یکدیگر به کار بگیرید. ممکن است مدت‌ها تولید محتوای متنی و تصویری را برای کسب و کار خود انجام دهید اما بازخورد مورد انتظار را دریافت نکنید. این یعنی تولید محتوای شما اشتباه و بدون در نظر گرفتن جایگاه مشتری‌ست. به همین دلیل خیلی از کسب و کارها ترجیح می‌دهند، کار تولید محتوا را به واحدهای تخصصی تولید محتوا بسپارند. تیم تولید محتوای شرکت طراوان، با استفاده از به روزترین متدها و ابزارهای تولید محتوا، شما را در داشتن صفحات مجازی بهتر یاری می‌نماید.

قدم آخر؛ ارتباط پیوسته و مداوم با کاربران خود

حتی اگر تمامی کسب و کار خود را به شکل مدرن و مجازی مدیریت کنید و هیچ حضور فیزیکی در بازار نداشته باشید، باز هم نیاز دارید تا با کاربران و مشتریان خود در ارتباط بمانید.

شما باید با مشتریان خود حرف بزنید، به سوالات آن‌ها پاسخ دهید، تردیدهایشان را رفع کنید، از خرید و حمایت‌شان تشکر کنید و تا حد امکان از سلیقه و نظر آن‌ها باخبر شوید. این ارتباط هم برای شما و هم برای مشتریان شما مفید و لازم خواهد بود. هر شبکه مجازی، توسط یک ادمین (مدیر) اداره می‌شود و این شخص باید علاوه بر گذاشتن مطالب جدید در سایت و شبکه مجازی، وظیفه ارتباط با کاربران را نیز بر عهده بگیرد. واحد ارتباط با مشتریان، همواره از واحدهای مهم هر کسب و کار و شرکتی‌ست که نادیده گرفتن آن می‌تواند به از دست رفتن مشتریان بالفعل و بالقوه منجر شود.

ارتباط پیوسته و مداوم با مشتریان، برای همه کسب و کارها ممکن نیست. خیلی از شرکت‌ها، به دلیل نبود نیروی کافی یا وقت لازم برای مشتریان، قید ارتباط با کاربران را زده و تنها به گذاشتن مطالب و محتواهای جدید بسنده می‌کنند. اما این کار، در بلند مدت به ضرر شما خواهد بود. نبود پشتیبانی و بسته‌های حمایتی همیشگی می‌تواند به فروش شما در بازار صدمه وارد کند و شما را از رقبایتان عقب بیاندازد.

برون سپاری مدیریت و نگه داری صفحات مجازی و سایت می‌تواند گزینه خوبی برای جایگزینی کمبود نیرو باشد. تیم نگه داری و پشتیبانی صفحه مجازی و سایت شرکت طراوان، سال‌هاست وظیفه ارتباط با کاربران، شرکت‌های مختلف را به عهده دارد. با استفاده از خدمات پشتیبانی شرکت طراوان می‌توانید، پوشش دهی مناسبی روی خدمات آنلاین کسب و کار خود داشته باشید.  


شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در مازندران

۲ URL .های دوستدار موتور جست‌وجو

خیلی پیش‌تر از سال ۲۰۰۸، مت کات مدیر تیم مبارزه با هرمه در گوگل به استفان اسپنسر (کارشناس سئو) تأکید کرد که در آدرس URL، وجود ۳ تا ۵ کلمه مطلوب است. آنهایی که طولانی‌تر هستند، براساس الگوریتم گوگل معمولا اعتبار چندانی به محتوا اضافه نمی‌کنند. درک این نکته بسیار مهم است که ساختار URL سازگار با موتور جست‌وجو به همان اندازه‌ که برای موتورهای جست‌وجو مفید است، برای کاربران نیز سودمند خواهد بود.

دو URL زیر را درنظر بگیرید؛ هر دو مربوط به راهنمای ساختن کمپین ریتارگتینگ در یکتانت هستند:

yektanet.com/retargeting

yektanet.com/?p=123

شما باشید روی کدام‌یک کلیک می‌کنید؟ به علت URL بهتر و مربوط‌تر به محتوا انگیزه‌ها برای کلیک روی اولی بیشتر است.

قانون اول ساخت URL این است که همیشه باید از ساختار پیچیده و گیج‌کننده بپرهیزید؛ هرچه کوتاه‌تر باشد بهتر است و البته باید از نظر کلیدواژه نیز بهینه‌سازی شده باشد.

برپایه یک پژوهش، URL ‌های کوتاه‌تر معمولا رتبه بهتری می‌گیرند. جان مولر (یکی از متخصصان گوگل) در پلتفرم گوگل‌هنگ‌آوتس در سال ۲۰۱۶ اظهار داشت: «هنگامی‌که ما دو URL با محتوای یکسان داریم و قرار باشد یکی از آنها را در نتایج جست‌وجو نشان دهیم، آنکه کوتاه‌تر است را انتخاب خواهیم کرد

کلیدواژه هدف باید در URL بیاید. اگر براساس نمونه بالا هدف‌تان راهنمایی درباره آغاز کمپین ریتارگتینگ است، URL ‌تان باید به‌شکل زیر باشد:

yektanet.com/retargeting

و نه این:

yektanet.com/category/guides/۲۰۱۸/retargeting

۳ .بهینه‌سازی برچسب عنوان (Title Tag)

برچسب عنوان صفحه یکی از مهم‌ترین عناصر

اصول سئو است که به‌راحتی می‌توان آن را بهینه‌سازی کرد. هنگام نوشتن برچسب عنوانِ بهینه‌شده، بهترین چیزی که می‌توانید از آن استفاده کنید، کلیدواژه هدف است.

برای نمونه، همان عبارت کلیدی «راهنمای کمپین ریتارگتینگ» را درنظر بگیرید. کلیدواژه یا عبارت کلیدی اصلی را در ابتدای عنوان (تیتر اصلی مطلب) قرار دهید. عنوان باید کمتر از ۶۰ کاراکتر باشد. گوگل برچسب عنوان را درحال‌حاضر حداکثر تا ۶۰۰ پیکسل نشان می‌هد که از نظر محدودیت کاراکتر تقریبا ۶۰ کاراکتر می‌شود. می‌توانید از ابزار برچسب عنوان موزیلا نیز برای بررسی نوع نمایش عنوان استفاده کنید. به مثال برگردیم؛ یک عنوان کاملا بهینه به این شکل خواهد بود:

«راهنمای کمپین ریتارگتینگ ، چگونه و با چه قیمتی می‌توانیم ریتارگتینگ داشته باشیم ؟»

می‌بینید که عنوان با کلیدواژه (عبارت کلیدی) آغاز می‌شود و در ادامه، با چند پرسش اساسی دنبال می‌شود. طرح این پرسش‌ها در عنوان سبب می‌شود نرخ کلیک (CTR) افزایش یابد.

۴.  بهینه‌سازی توضیحات متا

شاید تعجب کنید چرا توضیحات متا را به‌عنوان یکی از عناصر اساسی بهینه‌سازی صفحه درنظر گرفته‌ایم. به‌هرحال گوگل چند سال است که توضیحات متا را دیگر به‌عنوان عامل رتبه‌بندی درنظر نمی‌گیرد.اما حتما به آن اهمیت داده و آن را بنویسید چرا موجب خواهد شد تا آن‌چه در مطلب شما وجود دارد مشخص‌تر باشد و در نتیجه

تعداد کلیک آن افزایش می‌یابد و این موضوع برای سئو شما مناسب است.

توضیحات متا بخشی از محتوای شماست که در صفحه نتایج موتورهای جست‌وجو دیده می‌شود. البته توضیحات متا را باید خودتان بنویسید؛ وگرنه گوگل خودش بخشی از مطلب شما را در توضیحات متا نشان خواهد داد. اگر توضیحات متا را به‌خوبی بنویسید، تفاوت زیادی میان تعداد کلیک‌ها ایجاد خواهید کرد. تردیدی نیست تعداد کلیک درکنار مدت‌زمانی که کاربر روی محتوای شما توقف می‌کند، عامل مهمی در افزایش رتبه به‌شمار می‌رود. توضیحات متا را به‌خوبی بنویسید و توجه کنید حتما زیر ۱۶۰ کاراکتر باشد؛ وگرنه مابقی آن به‌شکل نقطه‌چین دیده می‌شود.

نکاتی برای نوشتن توضیحات متا:

باید کلیدواژه موردنظرتان را در توضیحات متا وارد کنید و در این متنِ کوتاه چنان اطلاعات مهمی جای دهید که کاربر اشتیاق به خواندن پیدا کند.

توضیحات متا برای راهنمای کمپین ریتارگتینگ:

»با ریتارگتینگ یکتانت کسب و کار خود را متحول کنید. به کمک کمپین‌های ریتارگتینگ یکتانت مشتریان بالقوه خود را از کاربران‌تان بیابید و به وبسایت خود بازگردانید

۵.  بهینه‌سازی عنوان اصلی (Heading 1)

عنوان H1 باید عنوان اصلی صفحه باشد. این قسمت معمولا همان بخش «عنوان» در سامانه‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس (CMS) است. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، معمولا در بالای صفحه، محل آن را با عبارت «عنوان را اینجا وارد کنید» یا به انگلیسی «Enter title here» خواهید یافت:

بااین‌حال، همیشه دوبار بررسی کنید؛ چرا که همیشه این‌‌گونه نیست که همه موضوع‌ها عنوان را در برچسب H1 قرار دهند.

در بیشتر موارد، از کلیدواژه اصلی همراه با دیگر عبارات توضیحی مهم استفاده کنید. برای نمونه، در مثال راهنمای کمپین ریتارگتینگ این عنوان را ببینید:

<h1>راهنمای کمپین ریتارگتینگ<h1/>

اگر پس از این کلیدواژه هدف چیزی اضافه کنید، مشکلی در رتبه‌بندی ایجاد نمی‌شود. برای نمونه، می‌توانید برچسب عنوان را به این شکل بهینه کنید:

<h1>راهنمای کمپین ریتارگتینگ ، چگونه و با چه قیمتی می‌توانیم ریتارگتینگ داشته باشیم ؟<h1/>

۶. به‌روزرسانی با استفاده از نشان تاریخ (Timestamp)

هنگامی که عبارت «نقشه مترو تهران» را در گوگل جست‌وجو می‌کنید، نتایج زیر ظاهر می‌شود:

ما در جست‌وجو همیشه می‌خواهیم مطمئن باشیم که به‌روزترین محتوا را که درباره یک موضوع وجود دارد، پیدا می‌کنیم. در بین نتایجی که تاریخ در آن ذکر شده است می‌بینید که نتایجی داریم در زمان فوریه و می ۲۰۱۸٫ بنابراین ما سعی می‌کنیم روی آن کلیک کنیم تا نتایج به‌روزتری ببینیم.

به‌روز بودن مطلب برای بسیاری از افراد امری مهم محسوب می‌شود. برخی دیگر از نتایج که تاریخ ندارند را نمی‌توانیم بدانیم که به‌روز هستند یا خیر. درواقع، بدون نشانِ تاریخ تا زمانی‌که روی محتوا کلیک نکنیم، نمی‌توانیم بفهمیم چه زمانی منتشر شده‌اند.

با این‌حال، در چنین مواردی مسلماً کاربر تا زمانی‌که یک نتیجه با نشان تاریخ  و کاملا جدید در صفحه وجود دارد، معمولا روی نتایجی که بدون نشان تاریخ هستند کلیک نمی‌کند. در بسیاری از موارد، دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید تا تاریخ انتشار را در صفحة نتایج جست‌وجو در کنار محتوا مشاهده کنید. بااین‌حال، پیشنهاد می‌کنیم یک کار دیگر هم انجام دهید و زمانی را که پست یا صفحه شما به‌روزرسانی شده است، نمایش دهید.

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید از پلاگین WP Last Updated Date استفاده کنید. فراموش نکنید درست است که نشان به‌روزرسانی تاریخ شاید یک عامل رتبه‌بندی نباشد؛ اما شواهد زیادی نشان می‌دهد تعداد کلیک بر جست‌وجوی طبیعی تأثیر می‌گذارد. همچنین فراموش نکنید درگیرشدن کاربر در صفحه بسیار مهم است؛

چرا که به او دوباره اطمینان می‌دهد محتوای شما به‌روز است. مسلما هیچ‌کس نمی‌خواهد برای نقشه مترو تهران که متعلق به سه سال پیش است را ببیند.

۷.  کلیدواژه هدف در پاراگراف اول

هشدار: تلاش نکنید محتوا را با کلمات کلیدی هدف اشباع کنید. امروز دیگر این روش جالب به‌نظر نمی‌رسد. با این‌ حال بسیار مهم است که از کلیدواژه اصلی در محتوا استفاده کنید؛ فقط باید این کار را به‌شکل طبیعی انجام دهید. توصیه می‌شود که کلیدواژه اصلی را در نخستین پاراگراف محتوا در صفحه در ۱۰۰ کلمه اول قرار دهید. درمورد راهنمای کمپین ریتارگتینگ، به‌راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید:

«راهنمای کمپین ریتارگتینگ به شما کمک می‌کند تا با داشتن استراتژی درست ریتارگتینگ، بتوانید برای هر مرحله از فرآیند خرید مشتری برنامه‌ریزی کنید و با پیشنهادهای جذاب نظر آن‌ها را جلب کنید. به طور مثال، می‌توانید با دادن کد تخفیف به کسانی که کالای شما را در سبد خرید رها کرده‌اند، آن‌ها را ترغیب به خرید کنید. هر چه محتوای تبلیغات شما شخصی‌سازی شده تر باشد، درصد تبدیل آن‌ها به کلیک و خرید افزایش پیدا می‌کند».

در این مثال کلمه کلیدی ما در پاراگراف اول حضور دارد.

۸.  بهینه‌سازی برچسب عنوان میانی (Heading 2)

تا اینجا صفحه را از نظر برچسب H1 بهینه‌سازی کرده‌اید؛ حالا باید روی برچسب‌های عنوان H2 (یا حتی ۳ تا ۶) فکر کنید. برچسب‌های عنوان دارای نوعی سلسله‌مراتب هستند. مهم‌ترین عنوان H1 است و همین‌طور تا انتهای صفحه باید به‌ترتیب اهمیت از این برچسب‌ها حداکثر تا H6 بهره بگیرید. اگر اهمیت برخی از این تیترها یکسان است، از برچسب‌های H2  استفاده کنید و اگر درون هر یک از این بخش‌ها زیرشاخه‌ای هست، از H3 استفاده کنید. نمی‌توانید کلمات کلیدی را درون همه عناوین H2 قرار دهید؛ اما می‌توانید از شکلِ تغییریافته آنها استفاده کنید. در مثال ما، می‌توانید پس از برچسب عنوان H1 و پاراگراف مقدمه، عنوان زیر را با برچسب H2 قرار دهید:

راهنمای کسب‌وکارها برای راه‌اندازی کمپین ریتارگتینگ

در اینجا، ما درواقع زمینه اصلی و تمرکز بر عبارت کلیدی را به‌روشنی نشان می‌دهیم (راهنمای کمپین ریتارگتینگ)؛ بااین‌حال، استفاده از یک تغییر و افزودن واژه‌هایی، به کاربر نشان می‌دهد که هدف این راهنما کسب‌وکارها هستند. برچسب‌های H2 را مختصر بنویسید و به‌ یاد داشته باشید که نیازی نیست مدام از کلمه کلیدی یا شکلِ تغییریافته آن استفاده کنید؛ فقط این کار را به شکلی انجام دهید که پیام اصلی را منتقل کند.

۹.  استفاده از تصاویر و ویدئو

استفاده از تصاویر و ویدئو در محتوا تأثیر مثبتی بر زمان توقف روی محتوا دارد؛ ?

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

یخچال فریزر بیا تو بانوی دوراندیش خدمات فنی و مهندسی قهرمانی کمان ناوک آموزش بازاریابی اینترنتی | کیان قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس دانلود رایگان شهر شبکه Cody80owrxjs web